Wpisy z bloga

Subskrybuj Kanał Wpisy z bloga
Bezpieczne IT i nowoczesne technologie w praktyce.
Zaktualizowano: 10 hours 50 min temu

MailStore case study

wt., 22/05/2018 - 12:20

Wszystkim, którzy poszukują programu do archiwizacji poczty poddajemy pod rozwagę oprogramowanie MailStore. Jest to zdecydowanie najlepszy wybór dla wszystkich tych, którzy cenią sobie prostotę działania i niezawodność za rozsądna cenę. W ostatnim czasie rozmawialiśmy z Łukaszem Gniazdowskim z firmy GOBIT, która dostarcza swoim klientom wysokiej klasy sprzęt, oprogramowanie oraz usługi IT, w tym również MailStore. Poczytajcie, co o archiwizacji poczty za pomocą MailStore sądzi osoba, która zajmuje się tym na co dzień.

 Rozwiązanie

Jeśli chodzi o sam program, to ze wszystkich systemów którymi administruję Mailstore jest moim ulubionym. Program ma bardzo rozbudowaną funkcjonalność ale mimo to jest niezwykle intuicyjny i prosty w obsłudze. Działa bardzo stabilnie, jest praktycznie bezproblemowy. Support jest bardzo sprawny – gdy zgłosiłem jakiś błąd dotyczący błędnych komunikatów w j. polskim – kolejna wersja już zawierała odpowiednią poprawkę.

Aktualizacje i migracje są banalnie proste ale największe wrażenie robi mechanizm indeksowania i wyszukiwania tekstowego. Przy bazie maili ważącej ponad 100GB, wyszukiwanie tekstu we wszystkich skrzynkach jest błyskawiczne. Użytkownicy korzystają z wyszukiwarki Mailstore zamiast natywnej wyszukiwarki outlookowej która często sprawia problemy. Dokumentacja na stronach Mailstore jest rozbudowana i łatwa w zrozumieniu. Ceny też są rozsądne, do zaakceptowania nawet przez nieduże firmy.

Korzyści

W przypadku firmy, której dostarczyliśmy MailStore, największymi korzyściami z używania programu są:
– bezpieczna archiwizacja poczty
– błyskawiczne wyszukiwanie tekstu (także w załącznikach docx, xlsx, odt, pdf itp.)
– szybkie działanie firmowych skrzynek IMAP które nie są przepełnione dzięki mechanizmom kasowania zarchiwizowanych maili z serwera
– możliwość monitorowania poczty przychodzącej i wychodzącej z wybranych lub wszystkich skrzynek
– możliwość bardzo łatwego konfigurowania dostępu do skrzynek pracowników, którzy już nie pracują bez konieczności tworzenia dodatkowych kont w Outlooku (co bardzo spowalnia jego działanie w przypadku synchronizowania skrzynek IMAP zawierających dużo wiadomości)
– program robi to, co do niego należy nie stwarzając przy tym żadnych problemów ani od strony administracyjnej ani od strony użytkowej, oferując przy tym wiele kanałów dostępu i rozbudowaną funkcjonalność.

Kategorie: Kategoria

Webinarium PL: Sophos Phish Threat – Symulacja ataków typu phishing i szkolenia dla użytkowników końcowych

pon., 21/05/2018 - 11:32

 

Zapraszamy na kolejne z cyklu webinarium Sophos, podczas którego zaprezentowane zostanie narzędzie Sophos Phish Threat do prowadzenia szkoleń dla użytkowników końcowych dotyczące phishingu, pozwalające na symulowanie tego typu ataków.

Oto główne tematy spotkania:
• przykłady indywidualnych kampanii phishingowych bazujących na ponad 30 szablonach, takich jak DHL, migracja do Office365, LinkedIn, OneDrive, Google itp.,
• automatyczny start szkolenia użytkownika po niezaliczeniu testu,
• efektywne narzędzia monitorujące i raportujące wyniki testów oraz kampanii szkoleniowych.

Webinarium odbędzie się we wtorek 29 maja 2018 o godz.10:00. REJESTRACJA

Prowadzący: Joanna Wziątek

Uwaga: Jeśli chciałabyś uczestniczyć w webinarium, ale ze względu na inne zobowiązania nie możesz, zarejestruj się, a otrzymasz link do nagrania.

Zachęcamy do rejestracji!

 

Kategorie: Kategoria

Webinarium Sophos PL: Kopanie kryptowalut kontra cryptojacking – wszystko co potrzebujesz wiedzieć

pt., 04/05/2018 - 12:00

 

Cryptojacking pojawił się na cyberprzestępczej scenie w ostatnich miesiącach dzięki erupcji wartości takich kryptowalut jak Bitcoin, Monero czy Ethereum obserwowanej w 2017 r.

Oszuści w bardzo agresywny sposób zaczęli atakować wszelkie możliwe zasoby IT – serwery, sieci, stacje robocze – aby wykorzystać ich moc obliczeniową do kopania kryptowalut. Mechanizm jest prosty: użytkownik płaci za sprzęt i energię elektryczną, a przestępca ma z tego zysk.

Zarejestruj się na webinarium przygotowane przez producenta Sophos©, podczas którego zobaczysz, jak możesz walczyć z tym zjawiskiem.

Prowadzący omówi następujące tematy:

• różnice między kopaniem kryptowalut a cryptojackingiem;
• jak działa cryptojacking;
• koszty, które ponosi firma w związku z cryptojackingiem;
• praktyczne kroki, które trzeba wykonać, aby nie stać się ofiarą cryptojackingu.

Webinarium odbędzie się w piątek 11 maja 2018 o godz. 10:00. Zapraszamy do rejestracji.

Prowadzący: Grzegorz Nocoń

Serdecznie zachęcamy do udziału!

Kategorie: Kategoria

Webinarium PL: Wykorzystaj siłę uczenia maszynowego w rozwiązaniu Sophos Firewall do ochrony przed nieznanymi zagrożeniami

czw., 19/04/2018 - 12:00

Zapraszamy na nowy cykl webinariów Sophos w języku polskim, który rozpocznie się już w czwartek 26 kwietnia 2018 o godzinie 10:00. Pierwsze spotkanie będzie poświęcone uczeniu maszynowemu zaimplementowanemu w rozwiązaniu Sophos Firewall oraz temu w jaki sposób pomaga ono chronić przed nieznanymi zagrożeniami.

Przy tak dużej różnorodności skomplikowanych metod ataku trudno jest obronić się przed wszystkimi rodzajami zagrożeń. Efektywna ochrona jest jednak możliwa i wcale nie taka trudna w implementacji, jeśli skorzysta się z właściwej technologii.

Podczas  webinarium prowadzący zaprezentuje w jaki sposób atakujący podejmują próby zainfekowania komputerów z wykorzystaniem maili phishingowych lub fałszywych stron internetowych, a także rozsyłają złośliwy kod przez lokalną sieć, próbując doprowadzić do kradzieży lub zaszyfrowania poufnych firmowych danych.

Sophos pokaże również swoje rozwiązania do wdrożenia na brzegu sieci i w urządzeniach końcowych oraz zademonstruje w jaki sposób funkcjonują one jako integralny system w celu automatycznej ochrony danych przed zagrożeniami, bez konieczności interwencji człowieka.

Webinarium odbędzie się w czwartek 26 kwietnia 2018 o godz. 10:00. REJESTRACJA

Prowadzący: Grzegorz Nocoń

Uwaga: Jeśli nie możesz uczestniczyć w webinarium z powodu napiętego harmonogramu, nadal możesz się zarejestrować. Zaraz po spotkaniu otrzymasz link do nagrania. Udział w webinarium jest bezpłatny, jedyne opłaty mogą być związane z kosztami połączenia telefonicznego.

Serdecznie zachęcamy do rejestracji na to wydarzenie!

Kategorie: Kategoria

Sophos hakuje na żywo – zapraszamy na webinarium

pt., 13/04/2018 - 13:01

Sophos®, producent oprogramowania i sprzętu, zaprasza do udziału w niecodziennym wydarzeniu, podczas którego etyczni hakerzy, Marco di Filippo oraz Tobias Zillner, zademonstrują na żywo jak atakujący korzystają z maili phishingowych, urządzeń USB oraz zmanipulowanych aplikacji w celu zainfekowania firm złośliwym kodem, który może zostać wykorzystany do kradzieży lub zaszyfrowania poufnych informacji.

Prezenterzy pokażą również w jaki sposób Sophos Intercept X wykrywa i zatrzymuje takie ataki dzięki nowoczesnym technikom ochronnym jak głębokie uczenie maszynowe (Deep Learning), a także zapewnia ochronę przed ransomware, wykrywanie exploitów oraz analizę behawioralną.

Webinarium odbędzie się w środę 18 kwietnia 2018 o godz. 10:00. REJESTRACJA

Język: angielski

Prowadzący: Michael Veit, Tobias Zillner

Kategorie: Kategoria

Kwartalne promocje od GFI Software

wt., 10/04/2018 - 12:41

 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą promocyjną przygotowaną przez GFI Software, która będzie obowiązywać do 29 czerwca 2018.

Przenieś się do GFI Unlimited i zdobądź 25% zniżki

Aby subskrybować GFI Unlimited i zyskać 25% zniżki przy odnowieniu wsparcia, wystarczy jedynie posiadać aktywny produkt lub licencję. Promocja dotyczy wszystkich rozwiązań GFI z wyłączeniem: FaxMaker Online, sprzętu Kerio Control NG100(W), NG300(W), NG500 w wersjach dla więcej niż stu użytkowników, rozwiązań Exinda, innego sprzętu oraz oprogramowania firm trzecich. Oferta nie łączy się z innymi promocjami.

Rabat 20% na urządzenia Kerio Control NG100 / 300 i Kerio Operator v300

Klienci, którzy chcą odnowić wsparcie posiadanego aktywnego sprzętu Kerio Control NG100 (W) Unlimited, NG300 (W) do 25 użytkowników, Kerio Control NG300 (W) Unlimited i Kerio Operator v300, którzy przejdą do GFI Unlimited, skorzystają z 20% zniżki. Aby skorzystać z oferty, klient musi posiadać aktywną licencję. Niniejsza promocja dotyczy odnowienia licencji Kerio Operator V300, Kerio Control NG100 (W) Unlimited, NG300 (W) 25, NG300 (W) Unlimited. Oferta nie łączy się z innymi promocjami.

Zachęcamy do skorzystania z promocji. W razie pytań, zapraszamy do kontaktu z Sun Capital.

 

Kategorie: Kategoria

Zapraszamy na webinarium Kerio Control

czw., 05/04/2018 - 15:04

Zachęcamy do wzięcia udziału w webinarium poświęconemu rozwiązaniu Kerio Control, czyli UTM nowej generacji dla małych i średnich przedsiębiorstw łączącemu w sobie funkcje firewalla, routera i antywirusa na bramie oraz innych, które w połączeniu pomogą lepiej chronić firmową sieć.

Webinarium odbędzie się we wtorek 17 kwietnia 2018 o godz. 16:00. Zarejestruj się tutaj.

Język spotkania: angielski

Serdecznie zapraszamy do udziału!

Kategorie: Kategoria

Webinarium PL: Sophos Central – jedna platforma do zarządzania wszystkimi rozwiązaniami ochronnymi IT

czw., 05/04/2018 - 12:36

Serdecznie zapraszamy na ostatnie z cyklu webinariów przygotowanych przez producenta Sophos® poświęconemu Sophos Central, czyli platformie do zarządzania wszystkimi rozwiązaniami ochronnymi IT.

Zarejestruj się na webinarium, aby zobaczyć jak dzięki rozwiązaniu Sophos Central można zarządzać urządzeniami końcowymi, serwerami, urządzeniami mobilnymi oraz sieciami przewodowymi i bezprzewodowymi.

Oto główne tematy spotkania:

• Korzyści ze scentralizowanego zarządzania infrastrukturą;
• Przegląd wiodących na rynku rozwiązań ochronnych zaprojektowanych do wymiany informacji między sobą;
• Demonstracja na żywo konsoli administratora.

Webinarium odbędzie się w piątek 13 kwietnia 2018 o godz. 11:30 i potrwa godzinę. REJESTRACJA

Prowadzący: Grzegorz Nocoń, Sebastian Zamora

Uwaga: Jeśli chciałabyś uczestniczyć w webinarium, ale ze względu na inne zobowiązania nie możesz, zarejestruj się, a otrzymasz link do nagrania.

Zachęcamy do udziału!

Kategorie: Kategoria

Webinarium PL: Jak Sophos może pomóc w zapewnieniu zgodności z RODO?

pt., 16/03/2018 - 10:43

 

Zapraszamy na kolejne webinarium Sophos® po polsku, podczas którego poznasz kluczowe aspekty regulacji RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych) oraz kroki jakie przedsiębiorstwo powinno podjąć, aby zapewnić sobie zgodność z tym kluczowym rozporządzeniem.

Główne tematy spotkania to:

• Konieczność ochrony danych osobowych w myśl rozporządzenia RODO
• Główne sposoby zabezpieczania danych osobowych
• W jaki sposób Sophos może pomóc przy zapewnieniu ochrony danych?

Webinarium odbędzie się w piątek 23 marca 2018 o godz. 11:30 i potrwa godzinę. REJESTRACJA

Prowadzący: Grzegorz Nocoń, Sebastian Zamora

Uwaga: Jeśli chciałabyś uczestniczyć w webinarium, ale ze względu na inne zobowiązania nie możesz, zarejestruj się, a otrzymasz link do nagrania.

Kategorie: Kategoria

Zabezpieczony: Już wkrótce: GFI Unlimited

pon., 12/03/2018 - 14:49
This post is password protected. To view it please enter your password below
Kategorie: Kategoria

Webinarium PL: Zsynchronizowana ochrona Sophos – Czas, aby Twoje rozwiązania ochronne zaczęły ze sobą rozmawiać

czw., 01/03/2018 - 13:09

Zapraszamy na trzecie z cyklu webinarium Sophos® po polsku, które przybliży Państwu koncepcję zsynchronizowanej ochrony, czyli Synchronized Security, zgodnie z którą zintegrowane ze sobą produkty Sophos wymieniają się informacjami dotyczącymi zagrożeń i automatycznie odpierają ataki. 

Jeśli chcesz dowiedzieć się jak dokładnie wygląda takie podejście do ochrony zasobów IT, zarejestruj się na nadchodzące webinarium, które pokaże w jaki sposób zsynchronizowane ochrona:

  • zapewnia zabezpieczenie przed zaawansowanymi zagrożeniami,
  • skraca czas reakcji na incydent o 99,9%,
  • zapewnia oszczędność czasu i wysiłku administratorów każdego dnia.

Webinarium odbędzie się w piątek 9 marca 2018 o godz. 11:30 i potrwa godzinę. REJESTRACJA

Prowadzący: Grzegorz Nocoń, Sebastian Zamora

Uwaga: Jeśli chciałabyś uczestniczyć w webinarium, ale ze względu na inne zobowiązania nie możesz, zarejestruj się, a otrzymasz link do nagrania.

Zachęcamy do rejestracji!

Kategorie: Kategoria

Webinarium PL: Sophos XG Firewall – Zatrzymaj i zniszcz nieznane zagrożenia oraz zabezpiecz swoją sieć

śr., 14/02/2018 - 11:23

Zapraszamy na kolejne z cyklu polskojęzyczne webinarium przygotowane przez producenta Sophos®, podczas którego dowiedzą się Państwo więcej o tym w jaki sposób Sophos XG Firewall może zapewnić bezpieczeństwo i wydajność sieci. Główne tematy spotkania to: 

• Przegląd zagrożeń i ich rozwój
• W jaki sposób firewall powinien chronić sieć?
• W jaki sposób Sophos XG Firewall oraz koncepcja zsynchronizowanej ochrony zapewniają bezpieczeństwo zasobów IT?
• Najlepsze praktyki związane z wdrażaniem firewalli oraz korzystania z modułu Synchronized App Control

Webinarium odbędzie się w piątek 23 lutego 2018 o godz. 11:30 i potrwa godzinę. REJESTRACJA

Prowadzący: Sebastian Zamora i Grzegorz Nocoń
Uwaga: Jeśli chciałabyś uczestniczyć w webinarium, ale ze względu na inne zobowiązania nie możesz, zarejestruj się, a otrzymasz link do nagrania.

Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w webinarium.

Kategorie: Kategoria

Webinarium SOPHOS po polsku: Sztuczna inteligencja w Intercept X

pt., 02/02/2018 - 13:33

Zachęcamy do wzięcia udziału w webinarium przygotowanym przez producenta Sophos®, poświęconemu najnowszej wersji Intercept X, czyli innowacyjnemu rozwiązaniu z zakresu ochrony antyransomware, w którym zastosowano uczenie maszynowe. Dzięki zaktualizowanej wersji programu użytkownicy zyskują łatwiejszy i tańszy dostęp do sztucznej inteligencji, co przyczynia się do znacznego zwiększenia poziomu bezpieczeństwa ich firmy. Podczas webinarium eksperci Sophos wyjaśnią, w jaki sposób wszystkie nowe funkcje zostały zaimplementowane w jednym centralnym interfejsie użytkownika.

Tematy spotkania:

• Identyfikacja nieznanego złośliwego kodu z wykorzystaniem sztucznej inteligencji,
• Wykorzystanie technik antyhakerskich do ochrony haseł, procesów i rejestrów,
• Techniki ochrony przed wykorzystaniem luk w niezałatanym oprogramowaniu,
• Techniki ochrony przed zaszyfrowaniem danych (antyransomware) i ich kradzieżą.

Webinarium odbędzie się w czwartek 9 lutego 2018 o godz. 11:30. REJESTRACJA

Prowadzący: Sebastian Zamora i Grzegorz Nocoń

Uwaga: Jeśli chciałabyś uczestniczyć w webinarium, ale ze względu na inne zobowiązania nie możesz, zarejestruj się, a otrzymasz link do nagrania.

Serdecznie zapraszamy do udziału w webinarium.

Kategorie: Kategoria

Nowa wersja Intercept X z zaawansowanym uczeniem się oraz wykrywaniem złośliwego kodu w aplikacjach

śr., 31/01/2018 - 14:49

SOPHOS zaprezentował właśnie udoskonaloną wersję rozwiązania Intercept X. Najnowsza wersja kontynuuje innowacyjne podejście firmy do kwestii zabezpieczeń użytkowników przed zagrożeniami obecnymi w Sieci. Kluczową zmianą jest wprowadzenie zaawansowanej wersji maszynowego uczenia się programu, nazwane przez producenta deep learning. Technika ta pozwala na jeszcze skuteczniejsze wykrywanie zagrożeń, w porównaniu do konkurencyjnych rozwiązań wykorzystujących standardowe maszynowe uczenie się i wykrywanie zagrożeń oparte głównie na sygnaturach.

Poprzez zastosowanie zbierającego świetne oceny w testach silnika wykrywającego malware, Intercept X jest w stanie określić złośliwy lub szkodliwy charakter pliku bez potrzeby uruchamiania go na komputerze użytkownika. Wykorzystywanie innych technik poza sygnaturami złośliwego oprogramowania zwiększa wykrywalność, pozwala na mniej fałszywie pozytywnych alarmów oraz ogranicza wpływ samego rozwiązania na wydajność urządzeń działających pod jego kontrolą.

W połączeniu z innymi zaawansowanymi funkcjami, takimi jak anty-exploit, CryptoGuard anty-ransomware oraz dogłębną analizą przyczyn infekcji, Intercept X zatrzymuje największą ilość ataków sieciowych, oferując jednocześnie najbardziej kompleksową i zaawansowaną ochronę stacji końcowych, połączoną z intuicyjną i łatwą obsługą interfejsu użytkownika.

Wsparcie techniki deep learning jest dużym krokiem naprzód w rozwoju programu, który utrzymał w ostatnim czasie pozycję lidera w Magicznym Kwadracie Gartnera w kategorii platform do ochrony stacji końcowych. Warto nadmienić, że stało się to dziesiąty rok z rzędu.

Dodanie zaawansowanego uczenia maszynowego to nie wszystkie nowości w tej wersji. Uaktualnione i poprawione zostały zaawansowane techniki ochrony przed exploitami oraz przed próbami przejęcia kontroli nad danymi i komputerem użytkownika. Nowa wersja zapewnia ochronę danych uwierzytelniających użytkownika, wykrywanie złośliwego kodu zaszytego w zaufanych aplikacjach oraz blokuje dostęp do zdalnego wykonywania procedur systemowych na komputerze użytkownika. Takie właśnie nieautoryzowane wykonanie procedur systemowych zostało wykorzystane podczas niedawnych ataków ransomware Petya oraz NotPetya. Warto wspomnieć również o dodaniu do programu funkcji ochrony przed migracją złośliwych procesów do innych aplikacji oraz ochroną przed nieuprawnionym zwiększeniem uprawnień nieautoryzowanym aplikacjom.

Kategorie: Kategoria

Dane kontaktowe

Sun Capital Sp. z o.o. 
ul. Ołtaszyńska 92c/6
53-034 Wrocław

tel. +48 071 707-03-76
tel. +48 071 360-81-00

suncapital[at]suncapital.pl

https://www.suncapital.pl

Subskrybuj nowości

Newsletter obsługiwany przez sendingo