Wpisy z bloga

Subskrybuj Kanał Wpisy z bloga
Bezpieczne IT i nowoczesne technologie w praktyce.
Zaktualizowano: 4 hours 29 min temu

Oferta promocyjna MailStore Server ważna do 30.09.2019 r.

pt., 30/08/2019 - 12:49

Zachęcamy do zapoznania się z promocją przygotowaną przez producenta oprogramowania służącego do archiwizacji poczty elektronicznej MailStore Server.

Promocja dotyczy zakupu nowych licencji MailStore Server w wersji 12 wraz ze wsparciem produktu. Odpowiednio do długości wykupionego wsparcia, tj. na rok, dwa lub trzy lata, klient otrzymuje jeden, dwa lub trzy miesiące wsparcia gratis. Oferta promocyjna obowiązuje do 30 września 2019 roku.

Zainteresowanych promocją zapraszamy do kontaktu z firmą Sun Capital.

 

Kategorie: Kategoria

Webinarium: „Serwery pocztowe – praktyczne podejście: bezpieczeństwo i archiwizacja”

pon., 26/08/2019 - 15:36

Wakacje to dobry moment na nadrobienie zaległości, a podczas leżenia na plaży chętnie sięgamy po filmowe treści :)

W związku z tym serdecznie zapraszamy do obejrzenia zapisu webinarium, które odbyło się w kwietniu bieżącego roku i zostało zrealizowane wspólnie z firmą Net Complex. Na filmie poruszamy tematy związane z zabezpieczaniem serwerów poczty na przykładzie rozwiązań Kerio Connect i IceWarp Server oraz omawiamy i pokazujemy jak w działają programy do archiwizacji: GFI Mail Archiver, MailStore Server oraz BackupAssist 365.

 

Zapraszamy do oglądania!

Kategorie: Kategoria

Promocja IceWarp Cloud

pon., 05/08/2019 - 13:18

Producent IceWarp Server ogłosił promocję na IceWarp Cloud, która potrwa do 31.12.2019 r., zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami poniżej.

Organizacje korzystające aktualnie z jakiegokolwiek rozwiązania serwera poczty elektronicznej instalowanego lokalnie, które zdecydują się na udział w promocji otrzymają IceWarp Cloud w planie Lite dla dotychczasowej liczby użytkowników i na czas trwania wsparcia dotychczasowej licencji (lecz na okres nie dłuższy niż 12 miesięcy).

Oferta dotyczy klastrów Cloud w USA, Niemczech, Czechach, Holandii i Włoszech.

W przypadku dodatkowych pytań, zapraszamy do kontaktu z Sun Capital pod adresem: icewarp@suncapital.pl

 

Kategorie: Kategoria

Aktualizacja 12.2.0.1 dla IceWarp

pt., 02/08/2019 - 10:42

30.07.2019 producent oprogramowania IceWarp wypuścił nową wersję swojego produktu oznaczoną 12.2.0.1. W tym wydaniu producent postawił na naprawę błędów zgłoszonych i wykrytych od premiery wersji 12.2:

Lista zmian:

* WebClient - Naprawiono błąd w którym wiadomości nie były poprawnie wyświetlane w WebCliencie * WebClient - Naprawiono błąd związany z zacinaniem się paska przewijania podczas korzystania z Chrome na Windows 10 * WebClient - Poprawiono przewijanie przy użyciu strzałek w komunikatorze i TeamChacie * WebAdmin - Naprawiono błąd związany z ograniczaniem maksymalnej ilości użytkowników podczas korzystania z usługi w chmurze * WebAdmin - Naprawiono błąd związany z usuwaniem członków list mailingowych * Server - Naprawiono błąd autoryzacji AD/LDAP, występujący w sytuacji, gdy połączenie AD/LDAP było konfigurowane ręcznie (bez synchronizacji AD/LDAP) * Server - Naprawiono błąd z usługą IMAP, który powodował brak wywołania jej do listy wymaganych usług * Server - Naprawiono błąd, w którym wydarzenia w Outlooku były przesunięte o 1 godzinę * Server - Poprawiono szybkość obsługi plków w TeamChacie * Server - Poprawiono konfigurowanie nowych zmiennych API poprzez konsolę API * Server - Naprawiono błąd, który mógł prowadzić do wykasowania zawartości pliku imapindex.dat * Server - Naprawiono blokowanie protokołu IMAP podczas korzystania z komendy IMAP SELECT * Server - Naprawiono blokowanie protokołu IMAP po wymuszeniu ręcznego zabicia tego protokołu w środowisku load balancingu
Kategorie: Kategoria

IceWarp Server 12.2 już dostępny

pt., 05/07/2019 - 13:02

Wersja 12.2 IceWarp Server wprowadza ulepszenia mające na celu usprawnienie współpracy, umożliwienie nowych form pracy zespołowej i poprawienie ogólnej użyteczności. Teraz możesz delegować swoją pocztę, używać TeamChat na iPhone’ie i bez zakłóceń czatować z kolegami ciesząc się niezawodną synchronizacją między urządzeniami.

TeamChat Mobile. Pracuj w drodze.

Jako w pełni funkcjonalna aplikacja uzupełniająca do TeamChat na pulpit, Team Mobile obsługuje pokoje, załączniki, oznaczenia, komentarze i wzmianki. Od teraz TeamChat na pulpit obsługuje spersonalizowane tła. Wsparcie dla iPad i Android już wkrótce.

Nie potrzebujesz biurka, aby być produktywnym.

Stworzenie funkcji bliźniaczej dla TeamChat na pulpit oznacza, że możesz śledzić postępy Twojego zespołu skądkolwiek i reagować natychmiastowo. Pracuj z załączonymi plikami, oznaczaj wiadomości do przeczytania później i wyznaczaj osoby, które powinny przejąć kontrolę.

Wklej email na TeamChat, aby Twoi koledzy mogli go skomentować i odpowiedzieć.

Każdy email w IceWarp 12.2 na pulpit może zostać przekazany do jakiegokolwiek pokoju TeamChat. Nawet użytkownicy TeamChat Mobile mogą skomentować taką wiadomość, odnieść się do niej lub odpowiedzieć na nią używając Apple Mail.

Twoje czaty są aktualne na każdym urządzeniu.

Nowo zaimplementowana obsługa protokołu XMPP Carbons w IceChat zapewnia niezawodne udostępnianie stanów konwersacji pomiędzy wszystkimi klientami użytkownika.

Deleguj maile i zrób dobry użytek ze swojego czasu.

Deleguj pocztę przychodzącą koledze lub asystentowi, aby pomógł Ci ją przejrzeć. Teraz mogą oni odbierać Twoje wiadomości e-mail i zaproszenia na spotkania oraz odpowiadać w Twoim imieniu.

Najnowszy Outlook 365 w pełni wspierany.

Dostęp do maili, kontaktów, kalendarzy i notatek w Outlook. Używaj wszystkich funkcji, które znasz, a także bez zakłóceń korzystaj z potężnej funkcji delegowania. Outlook Sync w IceWarp 12.2 zapewnia pełną kompatybilność z Outlook w Microsoft Office 365. A nasz ulepszony instalator pomaga usprawnić wdrożenie w środowiskach Windows dla przedsiębiorstw.

Poprawki, czyli detale, które mają znaczenie.

 • Przeprojektowano dodawanie załączników w oknie „Komponuj wiadomość”.
 • Uproszczono tworzenie pokoi w TeamChat.
 • Wprowadzono funkcję udostępniania ekranu podczas WebMeetings w przeglądarce Mozilla Firefox oraz rozmowy audio i wideo w IceChat na Android, a także uwierzytelnianie dwuskładnikowe w TeamChat na pulpit. Poprawiono niezliczone błędy.

 

Kategorie: Kategoria

Zmiany w licencjonowaniu produktów Kerio Connect i Kerio Control od 01.08.2019 r.

pt., 05/07/2019 - 12:13

Producent oprogramowania Kerio Connect i Kerio Control, firma GFI Software, ogłosiła, że od 1 sierpnia 2019 r. nastąpi zmiana w cenniku i licencjonowaniu wymienionych produktów.

Wprowadzone zostaną następujące zmiany:

 • Kerio Connect i Kerio Control będą licencjonowane w modelu subskrypcyjnym rocznym, dwuletnim i trzyletnim (wieloletnie subskrypcje również będą możliwe).
 • Model subskrypcyjny w przypadku Kerio Connect i Kerio Control oznacza, że w momencie wygaśnięcia subskrypcji produkt przestaje działać i należy ją odnowić, aby przywrócić  funkcjonowanie produktu. Obowiązuje 30-dniowy okres prolongaty, podczas którego klient może odnowić subskrypcję po terminie jej wygaśnięcia. Po upływie 30 dni klient będzie musiał wykupić nową subskrypcję.
 • Wszystkie dotychczasowe licencje dożywotnie (perpetual licenses) Kerio Connect i Kerio Control posiadające ważne wsparcie produktowe (SWM) po jego wygaśnięciu będą działały bez zmian z wyjątkiem dodatków takich jak Kerio Antivirus, Anti-spam, ActiveSync i Web Filter. Dla dotychczasowych klientów Kerio Connect i Kerio Control, wyrażających chęć migracji do modelu subskrypcyjnego, producent przygotował preferencyjne warunki.
 • Minimalna ilość zakupionych licencji każdorazowo to 10 użytkowników, dotyczy to zarówno nowych, jak i dodatkowych licencji.
Kategorie: Kategoria

MailStore Server – nowe funkcje w wersji 12.0

śr., 03/07/2019 - 12:23

W najnowszej, 12 wersji rozwiązania do archiwizacji poczty elektronicznej MailStore Server producent postanowił skupić się na zwiększeniu bezpieczeństwa i prostoty użytkowania. Zaprezentowano także funkcjonalność MailStore Gateway, pozwalającą na archiwizowanie maili journalingowych z usług chmurowych takich jak Microsoft Office 365.

Certyfikaty Let’s Encrypt

Jedna z najważniejszych funkcji wprowadzona w wersji 12.0 to automatyczna obsługa cyfrowych certyfikatów bezpieczeństwa Let’s Encrypt, umożliwiających szyfrowanie TLS (Transport Layer Security) za darmo. Dzięki tej usłudze użytkownicy mogą automatycznie otrzymywać i odnawiać oficjalne, zaufane certyfikaty, aby stworzyć bezpieczne i pewne środowisko. Gdy jest to potrzebne, MailStore Server może pomóc administratorom uzyskać i skonfigurować certyfikaty Let’s Encrypt już podczas instalacji produktu. Oprogramowanie samo zajmuje się odnowieniem certyfikatu, dzięki czemu MailStore Server zawsze posiada ważny certyfikat. Administratorzy mogą również użyć instalatora do tworzenia samopodpisanych certyfikatów lub dostępu do już istniejących certyfikatów. Dodatkowo informacja o wygasającym certyfikacie będzie wyświetlana w konsoli administratora lub w raportach, jeśli ta opcja została włączona.

Większa ochrona również dla MailStore SPE

Począwszy od wersji 12, administratorzy są informowani przez kokpit MailStore i konsolę zarządzania SPE o każdym niezabezpieczonym połączeniu wychodzącym do serwerów pocztowych lub usług katalogowych. Od teraz konsola zarządzania może być używana do uruchamiania instancji SPE w trybie izolowanym, aby błędy konfiguracji mogły być rozwiązywane bez stwarzania problemów podczas wykonywania profili lub zadań i bez negatywnego wpływu na doświadczenie użytkownika. Również MailStore Server może zostać uruchomiony w trybie izolowanym.

Zarówno w SPE, jak i MailStore Server, bezpieczne połączenie jest nawiązywane domyślnie przy każdym użyciu dodatku Outlook. Dotyczy to również usług katalogowych, które zapewniają, że bezpieczne protokoły, takie jak LDAP-TLS lub IMAP-TLS, są natychmiast dostępne dla nowych połączeń skonfigurowanych w MailStore SPE i MailStore Server.

Uproszczona archiwizacja usług w chmurze dzięki MailStore Gateway

MialStore Gateway to darmowy dodatek do MailStore Server i SPE, który zastąpi MailStore Proxy, wsparcie którego będzie dostępne w ograniczonym zakresie. Oprócz funkcji proxy SMTP i POP3 zapewnia nieskomplikowany serwer poczty e-mail, który umożliwia archiwizowanie wiadomości e-mail z usług w chmurze, takich jak Microsoft Office 365 i Google G Suite lub z innych serwerów poczty e-mail. Konieczne wcześniej zewnętrzne skrzynki journalingowe od firm trzecich należą już do przeszłości. MailStore Gateway zaprojektowano tak, aby mógł służyć jako:

 • serwer – w tym przypadku MailStore Gateway działa jako punkt docelowy dla reguły journalingowej lub archiwizacji dla innych serwerów pocztowych, które same mogą tworzyć kopie wiadomości przychodzących lub wychodzących;
 • serwer proxy – w tym scenariuszu MailStore Gateway działa jako serwer proxy SMTP i POP3, który tworzy kopie wszystkich wiadomości e-mail wymienianych między klientami e-mail a serwerami e-mail.

Projektowane bezpieczeństwo także dla Gateway

Wszystkie maile przechowywane w MailStore Gateway są chronione za pomocą potężnego szyfrowania hybrydowego. Dane nie mogą zostać zdeszyfrowane bez poprawnego hasła do skrzynki. Właśnie dlatego producent zaleca przechowywanie haseł do skrzynki w bezpiecznym i pewnym miejscu, np. w managerze haseł. Co ważne, MailStore Gateway nie pozwala na przekazywanie nazw użytkowników i haseł poprzez niezaszyfrowane połączenia. Konsola do zarządzania Gateway dostępna jest przez następujące przeglądarki: Microsoft Edge, Microsoft IE 10 (i wyżej), Google Chrome i Mozilla Firefox.

Inne udogodnienia zwiększające bezpieczeństwo i dobre doświadczenia użytkownika

 • Administratorzy SPE otrzymają wiadomość jeśli ich licencja nie odnowi się.
 • Odpowiadając na prośby użytkowników, producent umożliwił wyłączenie polityk haseł w MailStore Server. Począwszy od wersji 12, użytkownicy mogą tworzyć mniej bezpieczne hasła, co producent stanowczo odradza i rekomenduje pozostanie przy obecnych politykach.
 • Podczas korzystania z Web Access zarówno w przypadku MailStore Server, jak i SPE ustawienia języka przeglądarki są wykrywane i automatycznie używane.
 • Od wersji 12 MailStore Server i SPE obsługują Microsoft Windows Server 2019.

 

Źródło: https://www.mailstore.com/en/blog/2019/04/10/mailstore-v12-a-new-level-of-security-and-simplified-archiving-of-cloud-services/

 

 

Kategorie: Kategoria

IceWarp Server: wdrożenie hybrydowe z Office 365

wt., 25/06/2019 - 14:01

Istnieje sprytny sposób, aby zachować wszystkie najlepsze funkcjonalności Microsoft wykorzystywane przez zaawansowanych użytkowników i uczynić to opłacalnym dla przedsiębiorstwa. Bądźmy szczerzy, ilu Twoich pracowników korzysta z większości funkcji Office 365? Dwadzieścia procent? Dziesięć? Nie ma powodu, aby wykupować drogi abonament dla tych użytkowników. I właśnie dlatego IceWarp daje możliwość wdrożenia hybrydowego z Office 365.

Jedna organizacja, dwie współistniejące platformy

Wdrożenie hybrydowe jest na prawdę proste – do zrządzania i dla bardziej zaawansowanych użytkowników zachowujesz Office 365 lub G Suite, a reszta korzysta z łatwiejszego i lżejszego niż środowisko Microsoft rozwiązania IceWarp Web Client.

W skrócie, wdrożenie hybrydowe polega na posiadaniu dwóch niezależnych serwerów – jednego dla Office 365, Exchange lub G Suite, a drugiego dla IceWarp. Jeden funkcjonuje jako serwer główny, a drugi jako zapasowy. Dzielą jeden katalog kont użytkowników i tę samą nazwę domeny. Połączenie między nimi jest nawiązywane przez przekazywanie połączeń przychodzących do głównego serwera. Oba serwery mają własne protokoły bezpieczeństwa dla zagrożeń zewnętrznych, jak również dla komunikacji między sobą. Nie ma żadnej luki w zabezpieczeniach przy wdrożeniu hybrydowym.

Pracuj tak jak wcześniej

IceWarp to pełnoprawnie działający pakiet biurowy, posiadający zaawansowane funkcje poczty e-mail, kalendarze i kontakty. Natomiast Webdocuments sprostają każdemu wymogowi pracy biurowej jaki tylko możesz sobie wyobrazić. Wiadomości błyskawiczne zaskoczą Cię funkcjami wykonywania połączeń audio i wideo oraz integracją z Microsoft Lync.

Serwer poczty elektronicznej IceWarp posiada również unikatowe narzędzie, które nazywa się TeamChat. Z jego pomocą możesz komunikować się z resztą Twojego zespołu w oddzielnych pokojach czatu. Dzięki integracji e-maila i TeamChat możesz używać czatu nawet poza swoją firmą.

A co jest największą korzyścią wdrożenia hybrydowego? Redukcja całkowitych kosztów o 60%!

 

Źródło: https://blog.icewarp.com/office-365-exchange-how-to-be-more-cost-effective-and-keep-all-features/
Kategorie: Kategoria

Webinarium SOPHOS PL: Najlepsze praktyki – jak blokować ransomware na firewallach?

śr., 12/06/2019 - 14:21

We wtorek 18 czerwca 2019 roku o godzinie 11:30 zapraszamy na kolejne z cyklu webinarium SOPHOS w języku polskim, zatytułowane „Najlepsze praktyki – jak blokować ransomware na firewallach?”

Ataki ransomware stają się coraz bardziej ukierunkowane, dostosowane i niewidoczne, zdolne siać spustoszenie w sieciach organizacji szyfrując pliki i wymuszając opłatę za ich odzyskanie.
Firewall odgrywa kluczową rolę w zatrzymaniu tego rodzaju ataków, pod warunkiem że jest prawidłowo wdrożony i skonfigurowany.

Podczas webinarium dowiesz się:

• jak działa ukierunkowany atak ransomware;
• które funkcje firewalla są kluczowe dla powstrzymania takich ataków;
• jakie są najlepsze praktyki dotyczące konfiguracji firewalla i bezpieczeństwa sieciowego.

 

„Najlepsze praktyki – jak blokować ransomware na firewallach?” – REJESTRACJA

Data: 18.06.2019

Godzina: 11:30

Prowadzenie: inż. Joanna Wziątek

Język: polski

Czas trwania: 1h

Gorąco zachęcamy do uczestnictwa w tym wydarzeniu!

Kategorie: Kategoria

Webinarium SOPHOS PL: Siedem niewygodnych prawd o bezpieczeństwie urządzeń końcowych

śr., 05/06/2019 - 11:06

Wraz z SOPHOS zapraszamy na polskojęzyczne webinarium, podczas którego producent zaprezentuje wypowiedzi menadżerów działów IT na temat bezpieczeństwa urządzeń końcowych w ich przedsiębiorstwach. 

Inżynier SOPHOS, Joanna Wziątek, podzieli się informacjami o wyzwaniach, którym menadżerowie działów IT musieli podołać w dzień i w nocy oraz ich doświadczeniami z narzędziami do wykrywania zagrożeń w urządzeniach końcowych oraz reagowania na nie (EDR).

Główne punkty spotkania:

• W którym miejscu wykrywanych jest większość cyberataków?

• Czemu zespoły IT mają problemy z załataniem swoich luk bezpieczeństwa?

• Ile czasu co miesiąc tracą firmy na badanie nieistniejących problemów?

Webinarium odbędzie się w środę 12 czerwca 2019 roku o godz. 11:30. REJESTRACJA

Serdecznie zapraszamy!

Kategorie: Kategoria

Kerio Connect 9.2.9 już dostępny

śr., 29/05/2019 - 14:34

Producent GFI Software udostępnił nową wersję serwera pocztowego Kerio Connect

W wersji 9.2.9 wprowadzono następujące udogodnienia: 

 • szybszą listę adresową dla webmail – poprawa szybkości dla większych list adresowych i autosugestii;
 • szybszą globalną listę adresową – szybsza synchronizacja z listą adresową w środowiskach wieloserwerowych;
 • nagłówki bezpieczeństwa HTTP – poprawa wymagań bezpieczeństwa w celu zapewnienia zgodności z HSTS.

Najnowsza wersja Kerio Connect zawiera szereg poprawek, m.in.:

 • kalendarz, który nie synchronizuje się z programem Outlook 2016 (Windows) – połączenie Active Sync,
 • Apple Mail (EWS) próbujące zsynchronizować usunięte wiadomości e-mail,
 • Webmail traktuje określone zaproszenie do kalendarza jako zwykły e-mail.

Więcej informacji znajduje się w sekcji Release Notes na stronie producenta.

Kategorie: Kategoria

Dane kontaktowe

Sun Capital Sp. z o.o. 
ul. Ołtaszyńska 92c/6
53-034 Wrocław

tel. +48 071 707-03-76
tel. +48 071 360-81-00

suncapital[at]suncapital.pl

https://www.suncapital.pl

Subskrybuj nowości

Newsletter obsługiwany przez sendingo